حراجی پدیده ای رایج و آشنا به شمار می آید. در سرتاسر دنیا و در بازه های زمانی مختلف حراجی های متنوعی برگزار می شود. افراد معمولا در حراجی ها سعی می کنند اجناس مورد علاقه ی خود را به مناسب ترین قیمت ممکن خریداری کنند. حراجی ها انواع گوناگون و متنوعی دارند. یکی از این انواع، penny auction است. در این نوع حراجی، ارایه پیشنهاد برای شرکت کنندگان متضمن هزینه است. همچنین برنده این نوع حراجی می تواند با قیمت بسیار پایین کالای مورد نظر خود را خریداری نماید.

تیم حراجی بازی پس از بررسی انواع سایت های حراجی معروف و معتبر در جهان و مطالعه نقاط قوت و ضعف آنها، سیستمی تحت عنوان حراجی بازی ابداع نموده که دارای خصوصیات منحصر به فرد ذیل می باشد:
⦁ شرکت در حراجی در قالب یک بازی رقابتی انجام می پذیرد که از جذابیت زیادی برای شرکت کنندگان برخوردار است.
⦁در نهایت برنده ی حراجی می تواند کالای منتخب خود را تا ۹۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت بازار خریداری کند.
⦁بقیه شرکت کنندگانی که برنده نمی شوند نه تنها پولی از دست نمی دهند، بلکه معادل بن هایی که خریداری کرده اند ( بلافاصله در زمان خرید بن)،” اعتبار ریالی ” دریافت می نمایند و بوسیله ی آن می توانند  از فروشگاه حراجی بازی، کالا خریداری نمایند و یا اینکه در بخش بن باران این اعتبار را به بن حراجی تبدیل نموده و در حراجی های مختلف از آن استفاده کنند.

نحوه عملکرد حراجی بازی

⦁برای شرکت در حراجی های مختلف ابتدا می بایست در سایت ثبت نام نمائید . این کار براحتی با انتخاب نام کاربری، رمز عبور و شماره تلفن همراهتان امکانپذیر خواهد بود. پس از ارسال کد پیامکی از سوی حراجی بازی و وارد کردن آن توسط شما، عضویت تان قطعی شده و می توانید از تمامی امکانات سایت حراجی بازی استفاده کنید.

ثبت نام در حراجی بازی

⦁ در مرحله ی بعد برای شرکت در حراجی شما می بایست بن حراجی لازم، جهت شرکت در حراجی ها را خریداری نمائید.
با خرید کارتهای اعتباری ۱۰ ، ۵۰ و ۱۰۰ هزار تومانی به همین تعداد
(۱۰-۵۰-۱۰۰) بن حراجی دریافت
کرده و به همین میزان هم (۱۰-۵۰-۱۰۰هزار تومان ) به اعتبار ریالی شما افزوده خواهد شد.

⦁ در ساعات مشخصی از روز، تعدادی حراجی آغاز می گردد. کاربران حتی با داشتن یک بن می توانند شانس و مهارت خود را در این رقابت امتحان کنند. البته همراه داشتن بن اضافی برای شما فرصت و شانس بیشتری به همراه خواهد داشت. شما می توانید به طور همزمان در چند حراجی شرکت نمائید.

هر حراجی دارای خصوصیات و پارامترهایی است که شرکت کنندگان باید بر اساس آنها استراتژی خود را برای شرکت در حراجی انتخاب کنند. این پارامترها عبارتند از :

قیمت کالا در بازار

این شاخص مشخص می نماید که قیمت واقعی کالا در بازار چقدر است .

قیمت بازار

قیمت پایه

قیمتی است که حراجی بر پایه آن آغاز می گردد و معمولاً عددی معادل ۱ تا ۵ درصد قیمت کالا در بازار است.

ضریب مصرف بن

در حراجی ارایه هر پیشنهاد برای کاربر هزینه ای در بر دارد ( هر پیشنهاد تعدادی از بن های حراجی کاربر را مصرف می کند که در هر حراج این ضریب متفاوت خواهد بود). این ضریب مشخص می نماید کاربران در ازای هر پیشنهاد چند بن مصرف می کنند.

ضریب مصرف بن

ضریب افزایش قیمت

در حالت عادی به ازای هر پیشنهاد، مبلغ ۱۰ تومان به قیمت کالا اضافه می شود؛ چنانچه ضریب افزایش قیمت بالاتر از ۱ باشد بر همان مبنا به ازای هر پیشنهاد قیمت کالا افزایش می یابد. مثلا: اگر ضریب افزایش قیمت برابر با ۳ باشد، به ازای هر پیشنهاد ۳۰ تومان به قیمت فعلی اضافه می گردد.

سقف تعداد پیشنهاد

شما در هر حراجی که شرکت می کنید، تعداد مشخص و محدودی پیشنهاد دارید. این عدد مشخص میکند که تعداد پیشنهاد های مجاز برای هر کاربر چقدر است. البته این در صورتی است که شما، بن حراجی لازم را برای ارائه سقف پیشنهاد قبلاً خریداری کرده باشید.

سقف تعداد پیشنهاد
حداکثر تعداد پیشنهاد

بن جایزه

در رقابت حراجی بازی همیشه آخرین نفری که پیشنهاد ارائه می دهد برنده فعلی به حساب می آید. در صورتی که برنده فعلی بتواند ۵ ثانیه جایگاه خود را حفظ نماید، یک حق پیشنهاد به سقف تعداد مجاز( تعداد پیشنهادها) اضافه می شود، و کاربر می تواند در صورت داشت بن حراجی،از این پیشنهاد های اضافی استفاده کند.

بن جاییزه

حداقل شرکت کنندگان برای شروع

هر حراجی به شرطی آغاز می شود که تعداد شرکت کنندگان تا لحظه ی آغاز به این عدد برسد. شرکت کنندگان تا زمان آغاز حراجی فرصت دارند تا در حراجی ثبت نام نمایند. این کار با یک کلیک ساده بر روی دکمه ی سبز رنگ “شرکت در حراجی” ثبت نام انجام می شود، پس از آن به صورت موقت به اندازه یک پیشنهاد از بن های حراجی کاربر کم می شود. در صورت عدم رسیدن به حد نصاب، حراجی ۳۰ دقیقه به تاخیر می افتد و در پایان ۳۰ دقیقه، حراجی به ۲۴ ساعت بعد موکول می گردد و در صورت پر شدن حد نصاب راس موعد مقرر آغاز خواهد شد.

حداقل شرکت کنندگان رای شروع حراجی

تایمرحراجی

زمان هر حراجی ۵ دقیقه می باشد که در پایان این زمان، و آخرین شخص پیشنهاد دهنده برنده حراجی خواهد بود. چنانچه زمان باقیمانده به ۱۰ ثانیه برسد به ازای هر پیشنهاد جدید ۱۰ ثانیه به کل زمان حراجی اضافه خواهد شد.

بن خرید

در حراجی بازی همه ی کاربران برنده اند. اگر بعنوان کاربر در حراج شرکت کنید و برنده نشوید، به ازای کلیه بن هایی(بن حراجی ) که در حراجی از دست داده اید “اعتبار ریالی” دریافت
می کنید و
این اعتبار ریالی را مجددا به بن های حراجی تبدیل نمائید.( هر ۱۰۰۰ تومان اعتبار ریالی = ۱ بن حراجی )، کالاهای انتخابی خود را خریداری نمائید . البته شما می توانید با اعتبار ریالی خود از دیگر محصولات فروشگاه نیز بهره مند شوید ولی “بن هدیه” آن کالا ها شامل خرید شما نخواهد شد. دریافت بن هدیه تنها باخرید و پرداخت از کارت بانکی شما امکانپذیر می باشد.

قوانین و مقررات

۱-قیمت پایه ی هر کالا معادل ۱% قیمت آن کالا در بازار است.

۲- تعداد ارایه ی پیشنهاد در هر حراجی محدود بوده و به ازای هر حراجی سقف مشخصی دارد .

۴- در صورت عدم برد در حراجی به تعداد بن های حراجی مصرف شده توسط کاربر، بن خرید از فروشگاه به حساب کاربری وی اضافه می شود.

۵- به ازای هر ۱۰ ثانیه ای که کاربر به عنوان برنده ی فعلی (آخرین پیشنهاد دهنده ) جایگاه خود را حفظ می نماید، یک حق ارائه ی پیشنهاد به وی اضافه می شود .

۶- در صورتی که کمتر از ۱۰ ثانیه به اتمام حراجی زمان باقی مانده باشد با ارائه هر پیشنهاد ۵ ثانیه به زمان حراجی اضافه می شود.

برای اطلاع از کلیه ی قوانین حراجی بازی می توانید به صفحه ی قوانین و مقررات مراجعه نمائید.